Minden idők legünnepeltebb kínai bűvésze Wi Ling Soo, valójában nem más, mint az arrogáns, és durva Stanley Crawford.

Stanley művészete mellett előszeretettel vizslatja, majd buktatja meg azon kollégáit, akik a szakmájukat többnek tartják annál, mint ami valójában: Illúzió. Ezért keresi fel egy régi barátja - aki nem mellékesen szintén a bűvésziparban tevékenykedik - és kéri fel arra, hogy fejtse meg a bájos mentalista, Sophie trükkjeit, akin eddig senki nem tudott kifogni.
Stanley útra is kell, és találkozik is fiatal lánnyal, de innentől a történet nem a várt szerint alakul.
Illetve pontosan úgy alakul, hisz a filmkódex szerint haladunk a cselekményben. Woody Allen filmje olyan, amin túl sokat agyalni, és túl sokat fejtegetni nem érdemes. Adott ugye a megrögzötten realista Stanley, aki profin kivitelezett átverésből keresi kenyerét - bűvészként - de a tényleges varázslatot csípőből elutasítja. Mikor találkozik a bájos mentalistával, gyengéd, megmagyarázhatatlan érzelmek kerítik hatalmukba, ezeket pedig önmagának beismerve saját világán fordítanak legalább 180 fokot.
Ugye-ugye, a film témájában a varázslatról, illetve annak illúziójáról szól, de - remélem nem lövök le nagy poént - a szerelem tényleges mágiáját hivatott alátámasztani. Nincs váratlan fordulat, kőről kőre a lefektetett, és előre elképzelt fordulatok mentén haladunk, így maga a film sem okoz semmilyen meglepetést.
Woody Allen ismét a romantika pályáján halad, legújabb alkotása nem nevezhető úttörőnek, inkább amolyan útszéli panziónak, ahová a fáradt nap után szívesen tér be az ember megpihenni, de amint kipihente magát útra is kel.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése